Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015

Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015
VÍTEJTE na blogu, který vznikl pro publikování článků z mého erasmáckého pobytu v Oslu, Norsku 2010. Později se stal "prostoduchým" zážitkovým blogem, kde si autor čas od času ukojil své pisatelské choutky. Následně se blog navrátil ke své původní myšlence. Uveřejňovány zde byly články z ročního studijního pobytu v Salt Lake City, Utah, USA 2012/13. A dále pracovní stáže v Champaign, Illinois, USA na přelomu 2013/2014. Po návratu ze zámoří blog dosti skomíral. Nechám se překvapit, jestli návrat za velkou louži / pracovně-studijní život s Luciou v kanadské Torontu 2015/16 vdechne život i mému blogu.

6. září 2013

Salt Lake - Brno Reunion


Návštěva na rodné hroudě trvala pouze 3 a půl týdne, ale i tak se poměrně nečekaně podařilo narvat do tohoto času nečekané setkání v Brně - s Danielem, Christiane a Martinem. Jejich týdenní cesta do Brna vedla z víkendu ve Vídni a poté zase pokračovala do Prahy. V Brně jsme strávili 3 velmi příjemné dny, kterým nepřálo jediné - počasí.

Fotky najdete ZDE.

Po rodinném víkendu na řece Sázavě jsem v neděli navečer nabral směr Brno. První dojem o Brně si mí němečtí přátelé vytvořili při hodinovém vyřizování ubytování na kolejích Vinařská, které vedla legendární postavička "Mistr Dobrý Den". Nikoho tak pomalého jsem ještě v životě snad nezažil. Nám přidělené pokoje byly zařízeny v retro stylu 80. let českého sídliště - nábytek, umakartové jádro, atd.

Sázava
umyvadlo ve vaně o obojí v jednom a to celé v umakartu


V pondělí následoval zkrácený přechod Pálavy a ochutnávka burčáku, který teprve začínal. Počátní výhledy do okolí nám po výstupu na Děvičky zmizely v mlze a začalo pršet, ale i tak to byl pěkný výlet. Večer pak rychle vláčková hospoda a nasycení a napojení v centru.

odpočiněk na Děvičkách

nad zamlženou Pálavou

vlak přiváží Kofoly

V úterý dopoledne jsme prošli "nově" otevřené brněnské podzemí - Labyrint pod Zelným trhem. Následovala kratší prohlídka Brna - hrad a pevnost Špilberk, katedrála Petrov a přilehlé uličky brněnského centra. Deštivé počasí mé přátele rychle utahalo, a tak jsme proseděli zbytek odpoledne v kavárně a pak jsme se přes večeři v typické české restauraci přesunuli do sympatické čajovny Probuzená Slon, kde jsme se setkali s Martinem a Míšou.

Labyrint pod Zelným trhem

Daniel v ostudné prasečí masce

koza žebrá v buferu na Špilberku

výhled na Brno ze Špilasu

Daniel a brněnský drak

společné foto u brněnské dominanty  :D - já, Daniel, Martin a Christiane

u historického plánu města

v čajce s Martinem a Míšou

Ve středu už bylo na čase se vypakovat z naší historické ubytovny na Vinařkách a vydat se na naši poslední štaci do Moravské krasu. Tam jsme navštívili Punkevní jeskyně a propast Macocha. Tentokrát při naší návštěvě do propasti žádný sebevrah neskočil. I tak jeskyně mě příjemně překvapily.

plavba Punkevními jeskyněmi

venku po plavbě

propast Machocha

A pak bylo na čase se naložit do Martinova vozu a vydat se na cestu do Hradce. Následovalo další rozloučení a mí přátele se vydali do Prahy. Tenhle článek je tak nudný až mi trhá uši, tak snad příště bude lépe.

Žádné komentáře:

Okomentovat