Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015

Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015
VÍTEJTE na blogu, který vznikl pro publikování článků z mého erasmáckého pobytu v Oslu, Norsku 2010. Později se stal "prostoduchým" zážitkovým blogem, kde si autor čas od času ukojil své pisatelské choutky. Následně se blog navrátil ke své původní myšlence. Uveřejňovány zde byly články z ročního studijního pobytu v Salt Lake City, Utah, USA 2012/13. A dále pracovní stáže v Champaign, Illinois, USA na přelomu 2013/2014. Po návratu ze zámoří blog dosti skomíral. Nechám se překvapit, jestli návrat za velkou louži / pracovně-studijní život s Luciou v kanadské Torontu 2015/16 vdechne život i mému blogu.

23. srpna 2013

Návrat za louži


Předchozímu článku dlužím jednu zásadní informaci. A to že jsem sice před dvěma týdny opustil Utah, ale nikoliv tak úplně Spojené Státy. Domů jsem se vrátil především, abych se po roce viděl s rodinou a přátelí. Poslední srpnový den se vracím za louži na 5ti měsíční GISkáckou stáž na radnici města Champaign ve státě Illinois. Tohle asi 140ti tisícové souměstí, Champaign-Urbana, se nachází uprostřed kukuřičných polí středního Illinois asi 2 hodiny jízdy na jih od Chicaga. Placka, kukučice, kam lze dohlédnout, a obrovská prestižní univerzita, která je srdcem města. To bude můj život na příštích pět měsíců.Zvětšit mapu

Rozhodnutí prodloužit si svůj pobyt v USA pramení především z předchozí pozitivní zkušenosti z neplacené GISácké stáže na radnici města Sandy v Utahu. Stáž byla velmi přínosná, hodně jsem se toho naučil a přístup mého šéfa byl naprosto geniální. Myslím, že bude chvíli trvat než někde jinde narazím na podobného šéfa. Stáž mi začala už v lednu a trvala až do června a já se nakonec ani nedostal k tomu, abych o ní sem napsal dřív. Možnost hledání stáže u nás a za mořem je jako nebe a dudy.

Radnice města Sandy v Utahu, kde jsem makal od ledna do července 2013


Nová pozice, nová výzva, nová příležitost.

Žádné komentáře:

Okomentovat