Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015

Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015
VÍTEJTE na blogu, který vznikl pro publikování článků z mého erasmáckého pobytu v Oslu, Norsku 2010. Později se stal "prostoduchým" zážitkovým blogem, kde si autor čas od času ukojil své pisatelské choutky. Následně se blog navrátil ke své původní myšlence. Uveřejňovány zde byly články z ročního studijního pobytu v Salt Lake City, Utah, USA 2012/13. A dále pracovní stáže v Champaign, Illinois, USA na přelomu 2013/2014. Po návratu ze zámoří blog dosti skomíral. Nechám se překvapit, jestli návrat za velkou louži / pracovně-studijní život s Luciou v kanadské Torontu 2015/16 vdechne život i mému blogu.

19. února 2013

Poslední mohykán Capitol Reef NP


Právě uplynulý víkend nám nabídl den volna navíc, protože v pondělí byl státní svátek, Presidentský den. Cíl byl předem celkem jasný. Zamířili jsme do Capitol Reef, nejbližšího a také posledního nenavštíveného národní parku v Utahu. Jednoduchý a ozkoušený víkendový formát, žádné velké plánování a levný hotel (stále však se snídaní, bazénem a vířivkou). Tentokrát jsme zabalili pouze pohorky. K ozkoušené sestavě Daniel a Christiane se přidal Rudi. Aby všichni stále neříkali, že cestuji jenom s Němci, tak jsme sebou vzali jednoho Rakušáka. :D A taky se osvědčil.

Fotky najdete ZDE.

Výprava nad Capitol Reef

Není až tak moc co psát a taky na to není čas, ta to vezmu stručně. Udělali jsme tři tůry - první den Cohab Canyon, druhý den dlouhý výšlap na vyhlídkový bod Navajo Knobs a třetí den výšlap pod homoli Golden Throne. A jednom bych se ale chtěl zmínit v alespoň několika větách - o počasí. Dobré počasí jsme podle předpovědi očekávali (především jasnou oblohu), ale co nás přivítalo na místě, těžce předčilo naše nejrůžovější představy. Teplota vzduchu nebyla nijak závratná (možná 6, 8 až 10°C), ale naprosto jasná obloha a velmi ostrý sluneční paprsky vyhnaly pocitovou teplotu o deset stupňů výše. Krátký rukáv a občas i kraťasy tak byly celkem normální jevem. Připadali jsme si jako na začátku května s jarem v plném proudu, jen všude kolem byly zbytky sněhu.  Únor v červené poušti jak má být.

Věčně naštvaná hnědá lama a zívající bílá lama

Vítejte v Capitol Reef NP

Na konci Cohab Canyonu

kaktusy ve sněhu

historické mormonské osídlení osady Fruita
Teplo, slunečno, leháro cestou na Navajo Knobs

Fruita Historical District zeshora

Jak vypadá Capitol Reef NP

a další leháro

Capitol Reef NP

Skupinovka na kládě
Rudiho brýle

a další leháro, každý si našel svůj plac :D

zahajujeme poslední výšlap pod Golden Throne

pod homolí Golden Throne

pod homolí Golden Throne
zleva: Daniel, Christiane, já a Rudi

autem kaňonem

pokus o záběr

na cestě Capitol Reef NP

pod Twin Rocks na cestě domů

Žádné komentáře:

Okomentovat