Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015

Havli in Oslo 2010 / Utah 2012 / Illinois 2013 / Toronto 2015
VÍTEJTE na blogu, který vznikl pro publikování článků z mého erasmáckého pobytu v Oslu, Norsku 2010. Později se stal "prostoduchým" zážitkovým blogem, kde si autor čas od času ukojil své pisatelské choutky. Následně se blog navrátil ke své původní myšlence. Uveřejňovány zde byly články z ročního studijního pobytu v Salt Lake City, Utah, USA 2012/13. A dále pracovní stáže v Champaign, Illinois, USA na přelomu 2013/2014. Po návratu ze zámoří blog dosti skomíral. Nechám se překvapit, jestli návrat za velkou louži / pracovně-studijní život s Luciou v kanadské Torontu 2015/16 vdechne život i mému blogu.

23. dubna 2014

Heidelberg reunion v kraji hradů


Blog už delší dobu čeká na nějaký kloudný příspěvek. Román vás sice nečeká ale aspoň něco. V polovině dubna jsem se vydal na prodloužený víkend na velkoněmecký sraz do Heidelbergu ve spolkové zemi Badensko-Würtenbersko. Díky mé účasti (dorazili ještě 3 Němci a 4 Němky, se kterými se znám z Utahu) se ze srazu stala událost mezinárodní. Tentokrát nás ve svém městě hostila Christiane, s níž jsme spolu s Danielem v Utahu a Nevadě navštívili celkem 4 národní parky. Jestli něco Christiane dokonale ovládá, tak je to příprava. Už v Utahu jsme si s Danielem zvykli zapakovat jen osobní věci, jelikož bylo jasné, že zbytek sebou bude Christiane stejně mít. Zvyky se nemění a v Heidelbergu o nás bylo dokonale postaráno. Útulný byt blízko centra, zásobená lednička, extra matračky a karimatky a naplánované výlety i další program. Do Christianina bytu 1+kk o rozloze 30m2 se nás bez problému naskládalo osm. Heidelberg je velmi útulné historické univerzitní město se 150 000 obyvateli na břehu řeky Neckar v teplé vinařské oblasti na hraně kopcovité vrchoviny. Živé město pěkně zasazené do krajiny. Tady by se líbilo. Počasí i nálada ideál. Tentokrát vyšlo vše na 120%.

Fotky najdete ZDE.

Heidelberg z vyhlídky Philosopenweg

Vlakem z Brna do Prahy, busem do Mannheimu a příměstským vlakem do Heidelbergu. Cesta mi celkem trvala cca 9 hodin. V pátek večer jsme si prohlédli město včetně známého historického mostu přes Neckar a vyhlídkové stezky nad městem s názvem Philosopenweg. V sobotu jsme vyrazili na východ podél řeky Neckar do obce Neckargerach, abychom prozkoumali vrchovinu kolem řeky a soutěsku Margaretenschlucht. V podvečer pak došlo i na prohlídku hradu Heidelberg s pěknými výhledy na město. Večer jsem společnými silami připravili těstoviny s pestem z čerstvě natrhaného medvědího česneku a přihodili nějaké místní víno a společenské hry. V neděli byl na programu výlet kousek na sever do obce Schriesheim. Stezka mezi hrady Stralenburg a Schauenburg vedle po západně orientovaných svazích vinic. Zdejší krajina je vůbec typická obrovským množstvím do krajiny krásně zasazených hradů. Odpoledne ještě trochu poležení u vody na břehu Neckaru a pro ostatní bylo na čase vyrazit na cestu domů. Já jsem ještě zůstal přes noc a večer jsme vyrazili s několika kamarádkami Christiane na večeři do centra města. V pondělí ráno bylo na čase poděkovat Christiane a započít celodenní cestu nazpět do Brna. Myslím, že další víkendová cesta do některého z německých měst na sebe nenechá dlouho čekat.

soutěska Margaretenschlucht

soutěska Margaretenschlucht

údolí řeky Neckar

hrad Heidelberg

Heidelberg z hradu

hrad Heidelberg

večeře u Christiane

hrad Stralenburg

vinařská obec Schriesheim

grupa na výletě vinicemi

vinice nad Schriesheimem

3 komentáře: